Enin Gümrükleme

Gümrük Firmaları

Özellikle dış ticaret alanında faaliyet gösteren şirketlerin en çok ihtiyaç duydukları şey bir gümrük müşaviridir. Kuzey Kıbrıs’ta bireysel olarak çalışan gümrük müşavirleri olduğu gibi, gümrük firmaları bünyesinde hizmet vermekte olan gümrük müşavirleri de bulunur. Söz konusu mesele, önemsenmesi gereken bir konu olduğu için, güvenilir bir firma ile çalışmak önem arz eder. Çünkü gümrük müşavirliği hizmeti sırasında yapılan bir hata, şirketlere büyük ekonomik zararlar verebilir.

Gümrük müşaviri, dış ticaret konusuna uyulması gereken tüm kuralları ve yasaları bilen kişidir. Dolayısıyla şirketiniz için bir gümrük müşavirine ihtiyaç duyuyorsanız, çalışacağınız gümrük müşavirinin bu şartları yerine getiriyor olduğundan emin olmanız gerekir. Dolayısıyla çalışacağınız gümrük müşavirinin ya da gümrük firmasının alanında deneyimli olmasını, güçlü referanslara sahip olmasını önemsemelisiniz. KKTC’de bu anlamda isteklerinizi karşılayabilecek olan firmaların başında Kıbrıs Gümrükleme gelmektedir.

Mevzuat ve GTİP Danışmanlığı

Dış Ticaret ve Gümrük Mevzuatı danışmanlığı konusunda da Enin Gümrük’ten hizmet alabilirsiniz. Enin Gümrük ile çalışarak dış mevzuatından yapılan güncellemeler ve anlık gelişmeler hakkında doğrudan bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu bilgilerin doğru şekilde kullanılması sonucunda hem ekonomik olarak hem de zaman konusunda tasarruf sağlayabilirsiniz. Bu bilgilere zamanında ulaşamamanız ve gerekli hamleleri doğru zamanda yapamamanız, size mali olarak kayıplar yaşatabilir ve piyasadaki rakiplerinizde rekabet etmenizi zorlaştırabilir. Dolayısıyla deneyimli bir ekipten, anlık olarak mevzuat ve gelişmeler konusunda danışmanlık almak sizin yararınıza olacaktır. Bu anlamda, KKTC’deki deneyim sahibi firmalardan biri olan Enin Gümrük’ü tercih edebilirsiniz.